O tym, jak przebiega program "Dbamy o mamy" | Kobiecy Wawer
Fakty

O tym, jak przebiega program “Dbamy o mamy”

Redakcja „Kobiecego Wawra” postanowiła sprawdzić jak przebiega program „Dbamy o Mamy”, który został stworzonego z troski o przyszłe Mamy z Wawra.

Założenia programu

Program „Dbamy o Mamy” powstał z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Wawer. Głównym założeniem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa kobiet w ciąży w przestrzeni publicznej i uświadomienie społeczeństwa, jak ważne jest ustępowanie pierwszeństwa kobietom w ciąży w kolejkach urzędu, przychodniach czy aptekach.Ale nie tylko.

Aktywnie i zdrowo

W ramach promocji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia OSiR Wawer przygotował ofertę zajęć fitness dla kobiet w ciąży oraz comiesięczne darmowe warsztaty dla przyszłych mam.

Pierwsze spotkanie z dietetykiem „Zdrowa Mama i Dziecko” odbyło się 15 stycznia br. w Fitness Anin, a prowadziła je dietetyk Aleksandra Szczęsna z Centrum Dietetycznego NutriStandard.

Następne warsztaty z dietetykiem „Zdrowa Mama i Dziecko” odbędą się 4.03.2020 r. o godz. 11.30.

Przyszłe wawerskie mamy z Wawra, są już także po pierwszych bezpłatnych zajęciach fitness “Aktywna w Ciąży”. Warsztaty w ramach tego projektu odbywają się w Fitness Anin w poniedziałki, środy i piątki.

Segregator wiedzy i przypinka

W ramach programu Dbamy o Mamy w 2020 roku kobiety w ciąży z Wawra mogą bezpłatnie odebrać Urzędzie Dzielnicy segregator medyczny stworzony przez Nicole Sochacki-Wójcicką znaną jako Mamaginekolog, lekarkę, edukatorkę i tegoroczną Warszawiankę Roku z wawerskiego Anina. Segregator może odebrać każda kobieta w ciąży z Wawra, płacąca podatki w Warszawie. Aby odebrać segregator należy przedstawić dowód osobisty i potwierdzenie rozliczenia podatku w Warszawie. 

W Urzędzie Dzielnicy Wawer każda przyszła mama może także wziąć sobie przypinkę #jestemwciazy, która przydaje się szczególnie zimą, kiedy brzuszek schowany jest pod zimową kurtką. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *